Pirmā Baltijā – Komatsu meža mašīnu apmācību klase

27.01.2020

2019. gada 17. maijā SIA “Haitek Latvia” dīlercentrā Lielvārdē tika svinīgi atklāta pirmā Komatsu meža mašīnu mācību klase Baltijā. Tā aprīkota ar Komatsu meža mašīnu simulatoru KF500 un apmācības vada profesionāls instruktors, kas ir pieredzējis meža mašīnu operators ar spēcīgām teorētiskām un praktiskām tehniskām zināšanām. Tagad arī "sarkanajiem" Latvijā ir moderna, kvalificēta un gudra apmācība!

Jau 2019. gadā SIA “Haitek Latvia” gan klasē uz simulatora, gan reālos apstākļos mežā apmācīja kopumā ap 50 jaunu un lietotu meža mašīnu operatoru grupas atbilstoši LVM prasībām. Tika apmācītas ne tikai Komatsu meža mašīnu operatoru grupas, bet arī vairākas citu zīmolu meža mašīnu operatoru grupas Latvijā. Pērn organizētas vairākas apmācības operatoru grupām no Ukrainas, Baltkrievijas un Lietuvas. Apmācības tika organizētas arī grupās mācību iestāžu un LVM pārstāvjiem. SIA “Haitek Latvia” 2019. gadā ir izsniegti 26 apmācību sertifikāti operatoru kvalifikācijas celšanai atbilstoši LVM prasībām. Ļoti svarīgi ir apmācīt operatorus iegādājoties ne tikai jaunu, bet arī lietotu tehniku, jo augstāka darbinieku kvalifikācija veicina uzņēmumā iekšējo konkurenci. Tas uzņēmuma vadībai dod iespēju izvērtēt mašīnu operatoru kvalifikāciju un atbilstību plānotajam darbam ar meža mašīnu. Apmācīts darbinieks nozīmē lielāku produktivitāti un efektīvāku jeb rentablāku darba stundu. Turklāt, apmācot darbinieku, samazinās izdevumi par dīkstāvēm un remonta darbiem tehnikai.

No 2020. gada ir pieejamas speciāli izstrādātas apmācību programmas pielāgotas populārākajām mežizstrādātāju un LVM prasībām. Apmācībām var pieteikties un tās tiek organizētas pēc vajadzības gan mācību zālē ar simulatoru, gan cirsmā ar reālu mežizstrādes tehniku. SIA Haitek Latvia nodrošina gan pamatzināšanu apgūšanu darbam ar Komatsu mežizstrādes tehniku, gan padziļinātu apmācību darba efektivitātes veicināšanai un produktivitātes uzlabošanai. Apmācību kurss ir derīgs operatoriem darbam LVM.