Komatsu 901XC – retināšanas speciālists

07.06.2017

Pēc veiksmīgā astoņu riteņu Komatsu 931XC seko Komatsu 901XC – vispusīgā retināšanas mašīna ar lielisku manevrētspēju un fantastisku stabilitāti. Šis harvesters ietilpst Komatsu Forest jaunajā XC produktu sērijā, kurā iekļautas mašīnas un piederumi, kuri speciāli veidoti ekstremāliem apstākļiem.

Jaunais Komatsu 901XC ir jauns un ar nepacietību gaidīts harvesters mežaudzes retināšanai kalnainā apvidū, kā arī uz mīkstas augsnes. Astoņi riteņi kombinācijā ar labi pārbaudīto Komatsu koncepciju nodrošina mašīnai fantastisku stabilitāti, izcilu manevrētspēju un mazu spiedienu uz augsni – tas savukārt nozīmē mazākus bojājumus augsnei. Harvesters Komatsu 901XC ietilpst Komatsu Forest jaunajā XC produktu sērijā, kurā iekļautas mašīnas un piederumi, kuri speciāli veidoti sarežģītiem apstākļiem.

Visu Komatsu harvesteru pamatā ir labi pārbaudītā Komatsu koncepcija, kuru pirmo reizi izlaida tālajā 1984. gadā, un kura padarīja Komatsu Forest par līderi stabilu harvesteru tirgū. Koncepcijas pamatā ir centrāli stiprināta kabīne un krāns; tas nodrošina labu līdzsvaru starp spiedienu uz augsni un zemu smaguma centru. Citas nozīmīgās īpašības ir ciešais locīklsavienojums un svārstīgā ass, kas kombinācijā ar kabīnes pacelšanas cilindriem sniedz izcilu stabilitāti un labu vadāmību sarežģīta reljefa apstākļos.

Komatsu koncepcijas stabilitātes priekšrocība kalpo par stūrakmeni, uzlabojot mūsu harvesterus ar astoņiem riteņiem. Turklāt XC sērijas harvesteri ir aprīkoti ar svārstīgo aizmugurējo asi, kāda manīta mūsu harvesteriem ar sešiem riteņiem, komplektā ar piekabi, kas rada patiesi unikālu risinājumu divkāršas piekares sistēmā – Komatsu Double Suspension Comfort Bogie, kā arī izcilu vadāmību bezceļa apstākļos.

Protams, 901XC ir veidots, izmantojot tās pašas augstās klases detaļas, kādas ir visiem Komatsu harvesteriem. Tam ir jaudīgs dīzeļdzinējs, kas nodrošina lielu dzinēja jaudu, vienlaikus atbilstot stingrajām vides aizsardzības prasībām, un rada minimālu videi bīstamo daļiņu un slāpekļa oksīdu emisiju. Šī mašīna ir aprīkota arī ar Komatsu Forest unikālo trīs sūkņu hidraulisko sistēmu 3PS, kas pie 1500 apgr./min nodrošina 548 litru plūsmu minūtē. 3PS unikālā spiediena un plūsmas optimizācija ļauj vairākas krāna un galvas funkcijas izmantot vienlaikus, saglabājot maksimālu hidraulisko jaudu – tas iespējams, pateicoties mašīnas izcilajai hidrauliskās jaudas koordinācijai.

Gluži kā visiem citiem Komatsu harvesteriem, 901XC nodrošina vidi efektīvam operatora darbam. Starp daudzajām priekšrocībām ir liels kabīnas tilpums, laba redzamība, gudrs vējstikla novietojums un līmeņošanas funkcija, kas nodrošina to, ka kabīne vienmēr tiek noturēta horizontālā stāvoklī. Kabīnēs tiek nodrošināta spēcīga gaisa plūsma, lai radītu labu iekštelpas klimatu, kā arī ergonomiska dizaina sēdeklis ar papildiespēju - grozāmu sēdekļa kolonnu, kuru var grozīt 180 grādu diapazonā. Iespējams izvēlēties daudzas iespējas, piemēram, pieejami papildu risinājumi glabāšanai, apgaismojums un grīdas apsildīšanas funkcija, kā arī trīs dažādas vadības sviru sistēmas, ieskaitot EME, kura vēl vairāk uzlabo jau tā ērtos operatora apstākļus.

Komatsu Forest hidrostatiskā, jaudas ziņā optimizētā transmisija ļauj pilnībā izmantot dzinēja jaudu, nodrošinot nozīmīgas priekšrocības sarežģīta reljefa apstākļos, kā arī izcilu spēju virzīties kalnup. Skaidrs, ka tas noder 901XC harvesteram, kuram turklāt spēka piedziņā ir pastiprinātas kardānvārpstas – viss nepieciešamais, lai nodrošinātu maksimālu efektivitāti sarežģīta reljefa apstākļos. Vēl kāda svarīga priekšrocība, veicot retināšanu kalnainā reljefā, ir līmeņošanas funkcija kabīnei un krānam, kas ļauj mašīnai saglabāt augstu efektivitāti pat nogāzēs. Šī funkcija piemīt visiem Komatsu harvesteriem, tomēr īpašas priekšrocības sniedz, strādājot stāvās nogāzēs, jo citādi krāna spēja rotēt tiktu traucēta, strādājot pret gradientu. 901XC pirmklasīgā krāna efektivitāte atvieglo precīzu krāna kustību veikšanu un ļauj vieglāk izvēlēties īsto koku pat tad, ja krāns ir pilnībā izstiepts. Šīs mašīnas stabilitāte ļauj darbu veikt efektīvi arī lielākā attālumā no kabīnes. Komatsu 901XC gluži vienkārši ir stabila mašīna ar fantastiskām spējām pārvietoties bezceļa apstākļos, tā ir ideāli piemērota retināšanai stāvās nogāzēs un uz mīkstas augsnes.