Komatsu atbalsta sabiedrību ar ziedojumu

15.07.2020

Gandrīz 100 gadu ilgajā Komatsu vēsturē, vienmēr ir bijis svarīgi dot sabiedrībai, kurā mēs dzīvojam un strādājam. Pandēmijas apstākļos neviens nepaliek neskarts. Vīrusa progresēšanas dēļ tiek ietekmētas cilvēku dzīves, brīvība, iztika un sliktākajā gadījumā tā tiek izbeigta. Visi tiek skarti. Arī visneaizsargātāko sabiedrības grupu situācija ir vēl vairāk pasliktinājusies. Solidaritāte šobrīd ir svarīgāka nekā jebkad agrāk!

 

Tāpēc Komatsu Forest ir apvienojis spēkus ar Komatsu uzņēmumiem Eiropā kā arī ar mātesuzņēmumu Komatsu Ltd Japānā un labdarības mērķiem ziedo aptuveni SEK 1,2 miljonus. Ziedojums tiek piešķirts starptautiskajai organizācijai Médecins Sans Frontieres un vietējām atbalsta organizācijām Lielbritānijā, Itālijā un Brazīlijā.

Lielākā daļa ziedojumu tiek novirzīta MSF starptautiskajam līdzekļu piesaistītājam, tāpēc viņi var izmantot šo naudu vajadzībām, kas viņiem ir vissteidzamākās cīņā pret pandēmiju.
- "Situācija ir apgrūtināta jau tā neaizsargātajām grupām. Tāpēc ir svarīgi spēt dot ieguldījumu MSF globālajā darbā, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem tā vajadzīga", saka Jens Bengtsson, Komatsu Forest izpilddirektors.

MSF savus centienus novirza uz vietām, kur cilvēki dzīvo sarežģītos apstākļos, piemēram, bēgļu nometnēs vai konfliktu zonās, kur veselības aprūpes pieejamība jau ir ļoti ierobežota un kur Covid-19 uzliesmojums ir ļoti smags. Daudzās valstīs, kur viņi strādā, ir maz medicīnas iestāžu un gandrīz nav intensīvas aprūpes. Tāpat kā daudzām palīdzības organizācijām, MSF ir grūtības darboties pandēmijas dēļ, jo ceļošanas ierobežojumi kopā ar infekcijas vīrusu ietekmē gan pacientus, gan darbiniekus. MSF lielā mērā ir atkarīgs no individuāliem un privātiem ziedojumiem savas darbības finansēšanai.

Apvienotajā Karalistē, Itālijā un Brazīlijā pandēmija ir smagi skārusi iedzīvotājus, un Komatsu ir izvēlējies dotācijas novirzīt vietējiem palīdzības pasākumiem. Lielbritānijā nauda nonāk Peoples Kitchen un Carlisle Foodbank. Itālijā dotācija ir paredzēta Sarkanā Krusta centieniem vietējā mērogā. Brazīlijā ieguldījumu veselības aprūpes aizsardzības līdzekļu nodrošināšanā iegūst Açailândia / MA veselības departaments. Pilsēta ir ļoti nabadzīga, un stress veselības aprūpē ir liels.

Tādā veidā Komatsu vēlas dot ieguldījumu MSF un vietējām atbalsta organizācijām, lai viņi varētu turpināt savu svarīgo darbu.