Komatsu Forest investīcijas Zviedrijas ziemeļos

17.04.2019

Šobrīd ir apstiprināts, ka Komatsu Forest īsteno vienu no lielākajiem ieguldījumiem Zviedrijas rūpniecībā Ūmeo [Umeå] reģionā. Tā būs liela mēroga uz nākotni orientēta rūpnīca ar galveno uzmanību uz ilgtspējīgu ražošanu. Uzņēmuma ieguldījums vēl vairāk nostiprina reģiona kā meža tehnoloģiju līdera pozīcijas.

Komatsu Forest ir viens no vadošajiem meža tehnikas ražotājiem pasaulē. Uzņēmums pārdod savus produktus visā pasaulē un pilnībā pieder Japānas uzņēmumam "Komatsu" Ltd. Šobrīd Komatsu Forest veic vienu no visu laiku lielākajiem ieguldījumiem, kas paredzēts Ūmeo [Umeå] reģionā Zviedrijā.

"Meža nozare ir nākotnes nozare. Nākamajā desmitgadē mēs redzēsim, kā no kokšķiedras tiks ražoti jauni novatoriski un klimatam draudzīgi izstrādājumi. Mēs vēlamies ieguldīt nākotnē un pieredzēt, ka vislabākie apstākļi mums to paveikt ir Ūmeo [Umeå] reģionā, saka Martins Erlestigs [Martin Ärlestig], Komatsu Forest rūpnīcas vadītājs.

Komatsu Forest galvenā mītne un ražošana atrodas Ūmeo [Umeå], kur darbu veic apmēram 530 uzņēmuma darbinieku. Jaunā rūpnīca tiks celta Klokarbekenas [Klockarbäcken] industriālajā zonā pilsētas nomalē, un uzņēmums ir veicis rūpīgu priekšizpēti, lai novērtētu visu projektu, ieskaitot būvniecību un darbību nodošanu, vienlaikus saglabājot neskartu augsto produktivitātes līmeni.

Tiek lēsts, ka būvniecības sākums notiks 2019. gada maijā, plānojot, ka pabeigtā rūpnīca tiks atklāta 2021. gadā. Rūpnīca būs unikāla uzņēmuma attīstības atzīme ar gandrīz 40 000 m2 lielu ražošanas platību, kas sadalīta divos stāvos ar saistītu biroju ēku sešos stāvos.

"Mēs uzcelsim nākotnei paredzētu rūpnīcu, kur varēsim likt pamatus nākamās paaudzes meža tehnikai. Jaunajās telpās mēs varēsim nodrošināt gan ražošanu, gan produktu attīstības nodaļu. Mēs investējam rūpnīcā, kas atbilst mūsu vajadzībām šeit un tagad, bet arī dod mums iespēju attīstīties nākotnē", saka Martins Erlestigs [Martin Ärlestig].

Rūpnīca šobrīd ir viena no lielākajām investīcijām Zviedrijas rūpniecībā, un liela uzmanība tās ietvaros tiek pievērsta ilgtspējībai un elektroniskajiem tīkliem. Rūpnīca savā ražošanā būs oglekļa izmešu neitrāla, kas tiks panākts ar efektīvu enerģijas piegādi ar saules paneļu palīdzību, modernām celtniecības metodēm un ģeoenerģiju. Arī atrašanās vieta Klokerbekenas [Klockarbäcken] reģionā pie Ūmeo [Umeå] pilsētas ir svarīgs faktors, jo tuvums dzelzceļam nozīmē, ka lielu uzņēmuma produktu daļu varēs pārvadāt pa dzelzceļu.

Kas attiecas uz IoT (lietu internetu), Komatsu Forest sper soli ceturtās paaudzes ražošanā, kur uzņēmuma ražošanas process būs savienots elektroniskajā tīklā.

"Tas nozīmē daudzas priekšrocības, tostarp to, ka mēs varam detalizēti uzraudzīt kvalitāti, pieejamību un drošību, kā arī klienti pieredzēs lielāku elastību un īsāku pasūtījumu laiku," teic Martins Erlestigs [Martin Ärlestig].

Uzņēmuma ambīcijas tāpat koncentrējas uz vēl augstāku reģiona nostiprināšanu meža tehnoloģiju līdera pozīcijās.

"Mēs esam pārliecināti, ka iniciatīva vairākās jomās radīs augstvērtīgus un paliekošus reģionālus, nacionālus un starptautiskus rezultātus," piebilst Erlestigs [Ärlestig]