Ražošanas sākums Komatsu Forest One

01.09.2021

Drīzumā tiks uzsākta meža mašīnu ražošana Komatsu Forest jaunbūvētajā rūpnīcā ārpus Ūmeo, Zviedrijas ziemeļos. Šeit montāža notiks uz vienas ražošanas līnijas, ap kuru tiek optimizētas un automatizētas gan materiālu, gan cilvēku plūsmas, lai nodrošinātu augstu produktu kvalitāti un augstu klientu apkalpošanas līmeni.

Augustā tika uzsākts darbs, lai jauno ražošanas sistēmu ieviestu un sagatavotu aptuveni 220 darbinieku. Lai gan daudzi no viņiem uzņēmumā strādājuši ilgu laiku, ir jauni uzdevumi un procesi, ar kuriem iepazīties.

"Mūsu jaunā ražošanas iekārta, kas cita starpā ietver vienu montāžas līniju, kurā mēs izgatavojam gan harvesteri, gan forvarderi, piedāvā daudzas priekšrocības, tostarp iespēju detalizēti sekot līdzi kvalitātei, pieejamībai un drošībai. Mūsu klienti arī piedzīvos lielāku elastību un īsāku izpildes laiku," saka Anna Fredriksone, Komatsu Forest rūpnīcas vadītāja.

Montāžas līniju darbina automatizēti vadāmi transportlīdzekļi vai saīsināti AGV, kas ir iekrāvēji bez vadītāja, kas automātiski pārvietojas pa ražošanas līniju lēnā ātrumā. Investīcijas AGV nodrošinās jaunu, drošāku darba veidu, jo mašīnas nav jāpaceļ, lai tās pārvietotu pa līniju. Savukārt mazāk pacelšanu nozīmē drošāku darba vidi montāžas līnijas personālam.

Viss ir izplānots līdz mazākajai detaļai, lai optimizētu loģistikas plūsmu un samazinātu pārvietošanos, pat personāla kustību. Pavisam jauna krājumu pārvaldības sistēma izseko katra komponenta atrašanās vietu un nodrošina tās pareizu atrašanās vietu plūsmā. Turklāt lielākā daļa komponentu tiek uzglabāti siltās iekštelpās, kas nodrošina ne tikai labāku kvalitāti, bet arī īsāku izpildes laiku. Ražošanas personāls ir iesaistījies arī savu darbstaciju projektēšanā un izkārtojumā – viss, lai nodrošinātu netraucētu integrāciju ar ražošanas procesu.

Iekšējā kvalitātes kontrole jaunajā rūpnīcā ir labāk plānota, visus konstatētos kvalitātes trūkumus novēršot pēc iespējas agrāk ražošanas procesā. Tāpat ir labas iespējas līdz minimumam samazināt visa veida krāsošanas darbus, kas samazinās ietekmi uz vidi un ķīmisko vielu izmantošanu, tādējādi uzlabojot arī darba vidi.

Komatsu drošība vienmēr ir pirmajā vietā, un jaunā rūpnīca ir rūpīgi plānota, lai novērstu riskus. Tas, ka visas darbības tagad apkopotas vienuviet, nozīmē, piemēram, to, ka pa koplietošanas ceļiem nav jābrauc ar meža mašīnām. Braukšanas maršruti un ceļi gan iekšpusē, gan ārpusē ir labi pārdomāti un skaidri marķēti, lai, piemēram, nodrošinātu, ka meža mašīnas rūpnīcas teritorijā tiek turētas atsevišķi no pārējās satiksmes.

"Šis ir nozīmīgs solis Komatsu Forest vēsturē. Mēs esam gan priecīgi, gan lepni, ka nododam ekspluatācijā mūsu jauno ražotni. Vienlaikus tas ir tikai sākums – līdz gada beigām tiks pabeigta arī biroju ēka, un tikai tad visi darbinieki tiks savākti vienuviet," nobeidz Fredriksone.