Pabeigta Baltijas tirgotāju reorganizācija Lietuvā

25.02.2019

Uzņēmums "Dojus Group" sāk darbu kā Komatsu Forest tehnikas tirgotājs Lietuvā un Kaļiņingradā.

Komatsu Forest Oy un DOJUS Group ir vienojušies par Komatsu meža tehnikas izplatīšanu, iekļaujot jaunas un lietotas tehnikas tirdzniecību, kā arī rezerves daļu un servisa pakalpojumu tirdzniecību un sniegšanu. Līgums stājas spēkā ar šīgada 1. aprīli.

"Ar šo līgumu DOJUS Group saņem tiesības pārstāvēt Komatsu, vienu no pasaules vadošajiem meža tehnikas zīmoliem, iekļaujot to savā produktu klāstā, kas papildina uzņēmuma piedāvāto meža tehnikas klāstu", saka Audriuss Kavaļauskas [Audrius Kavaliauskas], DOJUS Group izpilddirektors un turpina, ka DOJUS uzņēmumam ir lieliska iespēja apkalpot meža tehnikas klientus un stiprināt Komatsu zīmolu Lietuvas un Kaļiņingradas tirgū. DOJUS Group galvenās biznesa jomas līdz šim ir bijušas lauksaimniecības tehnikas nozarē, taču uzņēmumam ir arī īpaša nodaļa mežsaimniecības mašīnām un aprīkojumam.


"Mēs saredzam lielas iespējas mežsaimniecības nozarē, kas ir viena no mūsu galvenajām biznesa jomām. Partnerība ar Komatsu Forest ir liels solis uz priekšu un lieliskas ziņas mūsu klientiem", saka Donāts Dailide [Donatas Dailide], uzņēmuma DOJUS Group vadītājs.

DOJUS Group nodarbina 340 darbiniekus Lietuvā, Latvijā, Baltkrievijā un Kaļiņingradā, ar uzņēmuma apgrozījumu 115 milj. eiro apjomā. Komatsu meža tehnikas līgums attiecas uz Lietuvas teritoriju.


"Komatsu meža tehnikas izplatīšanas tiesību piešķiršana uzņēmumam DOJUS Group Lietuvā ir svarīga Komatsu Forest ilgtermiņa stratēģijas sastāvdaļa Baltijas tirgus zonā, saka Komatsu Forest Oy izpilddirektors Jari Alahuhtala [Jari Alahuhtala], pēc līguma parakstīšanas ar DOJUS Group 19. martā, Kauņā.

"Mūsu reālistiskais mērķis ir palielināt savu daļu tehnikas tirdzniecībā un pēcpārdošanas pakalpojumos Lietuvas tirgū, un vienošanās ar DOJUS Group jau īsā laikā paaugstinās Komatsu Forest spēju reaģēt uz mūsdienu tehnoloģiju prasībām un uzlabot meža tehnikas klientu apkalpošanu arī ilgākā laika termiņa perspektīvā, turpina Alahuhtala [Alahuhtala].

Komatsu Forest Oy pēdējos divarpus gados ir pārorganizējis Baltijas tirgotāju struktūru. Uzņēmums SIA "Haitek Latvia" sāka darboties pirms 2,5 gadiem kā Komatsu Forest pārstāvis Latvijā, un rezultāti ir bijuši pozitīvi. Šā gada februāra sākumā ar "MFO OÜ" Igaunijā tika parakstīts tehnikas tirdzniecības līgums. Lietuvā noslēgtais līgums ar "DOJUS Group" būs jaunākais notikums šajā pārkārtošanas darbā.

Komatsu Forest Oy, kas atrodas Somijas pilsētā Pirkalā [Pirkkala], ir meitas uzņēmums Komatsu Forest AB, kas ir viens no lielākajiem meža tehnikas ražotājiem pasaulē. Uzņēmums Komatsu Forest ražo Komatsu meža tehniku Zviedrijas pilsētā Ūmeo [Umeå], kā arī ASV pilsētā Čatanugā [Chattanooga]. Komatsu Forest tirdzniecības tīkls aptver visus tos reģionus pasaulē, kur aktīvi tiek veikta mežsaimniecība. Komatsu Forest AB pilnībā pieder uzņēmumam Komatsu Ltd.