Saules enerģijas parks uz Komatsu Forest One jumta

02.09.2021

Ilgtermiņa ilgtspējība bija galvenais priekšnoteikums, kad Komatsu Forest būvēja savu jauno rūpnīcu ārpus Ūmeo, Zviedrijā. Svarīga daļa šajā darbā bija 19000m2 lielais saules parks uz rūpnīcas jumta, kas veicina oglekļa neitrālu ražošanu.

Ūmeo un Zviedrijas ziemeļos ir labi apstākļi saules kā enerģijas avota izmantošanai. Pagājušajā gadā pilsētā bija 2053 saules gaismas stundas, un saules starojums ir augsts, taču tas nav pārāk karsts, kas varētu nozīmēt enerģijas zudumus.

"Mēs esam aktīvi centušies atrast ilgtermiņa ilgtspējīgu enerģijas risinājumu mūsu jaunajam īpašumam, kur saules baterijas ir svarīga sastāvdaļa, lai panāktu CO2 neitrālu ražošanu," saka Martins Ärlestigs, Komatsu Forest globālās ražošanas vadītājs.

Saules parks uz Komatsus jumta sastāv no 7154 saules paneļiem, kas aizņem gandrīz 19000m2, t.i., apmēram divas trešdaļas no jumta virsmas. Tas arī padara to par vienu no lielākajiem Ziemeļvalstu reģionā.

Saules paneļi sasveras par 10 grādiem un atrodas gan austrumu, gan rietumu virzienā, lai tvertu rīta un vakara sauli. Paneļu statīvi tiek noturēti uz jumta kopumā ar 65 tonnām balsta un 60 km elektrisko kabeļu gredzenu uz jumta.

Tiek lēsts, ka iespaidīgā iekārta saražos 2 625 000 kWh saules elektroenerģijas, kas sedz lielu daļu no Komatsu Forest rūpnīcas kopējā pieprasījuma.

No ilgtspējības viedokļa pozitīvi ir arī tas, ka saules baterijām ir ilgs kalpošanas laiks un tiek sacīts, ka tās spēj ražot elektroenerģiju vairāk nekā 30 gadus.