Komatsu Smart Crane harvesteriem

01.12.2021

Harvestera operatoram viegli vadāms celtnis ir svarīgs produktīvas darba dienas nodrošināšanai. Katra kustība, ko var vienkāršot, veicina ražošanas pieaugumu un, galu galā, lielāku rentabilitāti. Iepazīstinot ar Komatsu Smart Crane harvesteriem, Komatsu Forest paceļ celtņa vadību uz nākamo līmeni, kur celtnis tiek vadīts ar vienas sviras kustību, sākot no galvenās strēles līdz pat teleskopiskās “rokas” galam. Rezultāts ir ātrāka un precīzāka celtņa darbība.

Komatsu Forest savu pirmo paralēlo celtni harvesteriem prezentēja 1999. gadā. Tā dizains savienoja galveno un ārējo izlici, tādējādi vienkāršojot celtņa vadību. Smart Crane paceļ šo attīstību nākamajā līmenī, celtnim pārvietojoties kā vienai vienībai – no galvenās izlices līdz pat teleskopiskās sviras galam.

Precizitāte un vadāmība ir divas no lielākajām Smart Crane priekšrocībām. Operators var viegli virzīt galvu, kur vēlas, gludām, precīzām kustībām, tādējādi nesaspringstot tik ļoti. Nesasprindzis operators var ilgāk koncentrēties un strādāt produktīvāk visas darba dienas garumā.

“Vēl viena Smart Crane vadības priekšrocība ir tā, ka nepieredzējušam operatoram ir vieglāk ātri pilnveidot savas celtņa ekspluatācijas prasmes,” turpina Ettemo.

Viena no jomām, kur Smart Crane ir īpaši noderīgs, ir blīvu statīvu retināšana, kur operators bieži strādā ar galvu tālu no iekārtas, plaši izmantojot “teleskopisko roku”. Automātiskā celtņa vadība padara darbu gan vienkāršāku, gan efektīvāku. Tas arī vienkāršo gadījumus, kad operators, piemēram, vēlas ātri pacelt celtni, lai pārvietotu galvu pāri riteņiem uz otru mašīnas pusi.

Tā kā celtņa darbība aizņem lielu daļu no harvestera operatora darba dienas, šīs darba daļas optimizēšana sniedz lielas priekšrocības. Smart Crane piedāvā operatoram celtni, kas vienmērīgi un ļoti precīzi seko katrai sviras kustībai – līdz pat celtņa galam. Turklāt tas piedāvā arī citas priekšrocības, piemēram, vienkāršāku celtņa darbību, mazāku fizisko slodzi un augstāku produktivitāti.

"Tās ir priekšrocības, kas būs redzamas gan rentabilitātē, gan operatora labklājībā," secina Ettemo.