”Ar stabilu forvarderu Jūs kļūstat efektīvāks”

16.01.2020

Stabils forvarders nozīmē ne vien labāku darba vidi ar mazāku slodzi operatoram, tas ir arī ļoti svarīgi, lai sasniegtu labu produktivitāti. Meža mašīnu īpašniekam Patrikam Džonsonam uzņēmumā “J Jonssons Skogs AB” lielākās priekšrocības ir efektīvākas manipulatora operācijas un lielāks transporta ātrums.

– "Man ir Komatsu 895 forvarders kopš 2019. gada maija, un tā ir stabilākā meža mašīna ar kuru esmu līdz šim strādājis", atzīst Patriks Džonsons.

"J Jonssons Skogs AB" ir mežizstrādes uzņēmums Zviedrijas ziemeļos, kurā strādā brāļi Patriks and Johans Džonsoni un vēl trīs citi darbinieki. Viņu tēvs Džonijs Džonsons nodibināja uzņēmumu un joprojām darbojas kā izpilddirektors, kaut arī viņš ir atvaļināts no operatora amata. Priekš Komatsu Forest šis uzņēmums ir salīdzinoši jauns klients, kad pēc neskaitāmiem gadiem ar citu zīmolu tehniku viņi izvēlējās pāriet uz mūsu "sarkanajām" mašīnām:

- "Jā, tā ir taisnība, iepriekš mēs nebijām mēģinājuši Komatsu. Mašīnu zīmolu maiņa bija visai garš process. Ir daudz faktoru, ko ņemt vērā – mašīna, pakalpojumi, apkope un mūsu vispārējā sajūta par uzņēmumu. Beigu beigās visi šie faktori mūs apmierināja un izvēli bija izdarīt salīdzinoši viegli. Mēs sākām ar Komatsu 951 harvesteri un tas pilnībā attaisnoja uz to liktās augstās ekspektācijas", skaidro Patriks. 

Atšķirība forvarderu stabilitātē.

Tā kā viss ir bijis tik labi līdz šim ar harvesteri, uzņēmums nolēma pāriet arī uz Komatsu forvarderu un izvēlējās Komatsu 895, kas viņiem ir kopš 2019. gada maija. Patriks, kurš tagad jau ir strādājis ar Komatsu forvarderu 8 mēnešus, skaidro, ka būtiska atšķirība salīdzinājumā ar viņu iepriekšējiem forvarderiem ir tā stabilitāte:

- "Visi operatori mūsu uzņēmumā vienprātīgi atzīst, ka Komatsu ir ārkārtīgi stabils. Tāpēc nav arī nekādu pārsteigumu, ka tas ir ļoti uzticams. Mūsu forvarderim ir LoadFlex, kas nodrošina zemu smaguma centru pat ar uzkrautu kravu."

Kad tieši tas ir nozīmīgs faktors?

- "Vienmēr, es teiktu. Ar augstu stabilitāti Jūs kļūstat ļoti efektīvi – tas ir fakts! Es varu vadīt manipulatoru efektīvāk, ja man nav jākoncentrējas uz šķēršļiem reljefā – es varu strādāt sev vēlamā tempā. Pat neērtos leņķos es pamanu stabilitāti – piemēram, dodoties lejup no kalna. Aizmugurējais rāmis pagriežas tajā pašā virzienā kā priekšējais rāmis, kad jāgriežas, un uztur labu saķeri ar augsni."

Kādas priekšrocības, jūsuprāt, ir jums kā operatoram?

- "Spēja strādāt efektīvāk, kā jau teicu. Bet jūs to varat sajust arī dienas beigās. Ja uzticaties mašīnai un varat strādāt daudz brīvāk, jūs jūtaties mazāk stresains un mazāk noguris, un tas nozīmē arī to, ka jūs pieņemat labākus lēmumus”, secina Patriks Džonsons. 

 

Uzņēmums: "J Jonssons Skogs AB"

Lokācija: Älvsbyn, Zviedrijas ziemeļi

Tehnika: Komatsu 951 kopš 2017. gada un Komatsu 895 kopš 2019. gada maija

Uzņēmuma līgumklienti: - Kopš vectēvs uzsāka šo uzņēmējdarbību 40. gados, mēs veicam mežizstrādes darbības SCA.

Vēsture: - Vectēvs Seštens Džonsons sāka strādāt mežā 30. gados, kad viņš bija 12 gadus vecs, jo viņam patika zirgi. Sākumā viņš izmantoja zirgu un ragavas, pēc tam pārgāja uz savu pirmo mašīnu – Oliver Cletrac. Tētis Džonijs turpināja to pašu ceļu un 1970. gadā nodibināja savu uzņēmumu, kas šodien ir zināms kā “J Jonsson Skog AB”. Šodien viņš nedarbojas kā meža mašīnu operators, bet ir uzņēmuma izpilddirektors. Kopā ar trim darbiniekiem uzņēmumā strādā arī brāļi Patriks un Johans Džonsons.

Sociālie mediji: - Mēs vēlamies parādīt pozitīvu mežsaimniecības tēlu un parādīt, kā tas izskatās no mūsu skatupunkta. Mums ir sociālo tīklu konti Instagram un Facebook.